7 Wskazówek Aby Leczyć zęby

7 Wskazówek Aby Leczyć zęby czyli Dentysta Zabrze dzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębie

Dodane: 26-08-2020 00:45
7 Wskazówek Aby Leczyć zęby

Nakładkowe wybielanie zębów

Dentysta Zabrze

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.

Licówka w stomatologii

Licówki stomatologiczne są specjalnym rodzajem uzupełnienia protetycznego, które jest wykonane z cienkiej płytki ceramicznej lub porcelanowej. Licówki zakłada się na przednią część zęba, głównie w celach estetycznych. Najczęściej oferowanymi przez gabinet stomatologiczny licówkami są te wykonane z porcelany. Zakładanie licówek można zaliczyć do stomatologii estetycznej, ponieważ ich głównym celem jest poprawianie estetyki zębów. Licówki mogą być jednak używane również w celu ochrony zębów przed uszkodzeniami. Zakładanie licówek należy do takiego działu stomatologii, jakim jest protetyka. Zdecydowanie się na założenie licówek nie jest tanim rozwiązaniem, ale tym co przemawia na korzyść licówek jest ich trwałość oraz znacząca poprawa estetyki uzębienia w mało inwazyjny sposób. Licówki, które są cienkimi płytkami, są trwale mocowane do powierzchni zęba maskując tym samym różne niedoskonałości oraz niewielkie ubytki powstałe na skutek mechanicznych urazów. Licówki są jednym z bezpieczniejszych i trwalszych sposobów na poprawę estetyki zębów.

Kwalifikacje zawodowe dentysty

Dentysta Zabrze

Lekarz dentysta, jak każdy inny lekarz pracujący w zawodzie, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, które umożliwiają dentyście wykonywanie szeregu zabiegów stomatologicznych. Zostanie lekarzem dentystą nie jest takie proste, ponieważ wymaga wielu lat nauki i zdobywania umiejętności praktycznych. Lekarz dentysta, żeby założyć własny gabinet stomatologiczny, musi poświęcić wiele lat na naukę wszelkich koniecznych umiejętności. Żeby zostać dentystą, należy najpierw ukończyć odpowiednie studia na kierunku lekarsko-dentystycznym. Pełne prawo, żeby wykonywać zawód dentysty, otrzymuje się po zdaniu specjalnego egzaminu zwanego Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym. Podczas trwania studiów można wybrać spośród różnych specjalizacji dentystycznych. Po ukończeniu studiów oraz zdaniu egzaminu końcowego, lekarz dentysta może zacząć pracę w zawodzie w prywatnym gabinecie stomatologicznym lub w innych placówkach. Dentysta może stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczęszczanie na różne kursy lub ukończenie kilku innych specjalizacji.

Kiedy jest konieczne leczenie ortodontyczne

Ortodoncja stanowi jedną z wielu dziedzin stomatologii, której przedmiotem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Leczeniem wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych zajmuje się ortodonta, czyli lekarz dentysta, który ukończył odpowiednią specjalizację stomatologiczną. Z leczenia ortodontycznego korzystają głównie dzieci oraz młodzież, u których wykształciły się różne wady zgryzu na skutek dorastania. Leczenia ortodontycznego mogą się podjąć także dorośli. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w ortodoncji oferując wykonywanie zabiegów jednie z tego zakresu, ponieważ ortodoncja jest dość szeroką specjalizacją stomatologiczną. Leczenie ortodontyczne polega na dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego i noszeniu go przez określony czas. Aparat ortodontyczny jest dobierany indywidualnie do pacjenta i występującej wady zgryzu, a w miarę postępowania leczenia jest odpowiednio regulowany lub modyfikowany. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej dentysta omawia z pacjentem plan leczenia wraz z diagnozą występującej wady.